KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14666307
nr 1466 6307
Kenneth Lindgren
(f. 1937), Sverige
"Morkulle kväll". Signerad, daterad 80. Akvarell, bildmått: 31x43cm, yttermått inklusive ram: 48x61cm
Kenneth Lindgren, född 1937 i Västervik, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 maj 2022
kl 19:21:12
9/5 19:16:12
Kenneth Lindgren
Läs mer om Kenneth Lindgren